CZWARTEK POD ZNAKIEM REPORTAŻU

Angelika Kuźniak - Papusza © czarne.com.pl

Dzisiejsze spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej powinny szczególnie ucieszyć miłośników reportażu, a to za sprawą znakomitych gości i ich ciekawych książek.

Popołudnie rozpoczniemy o godz. 17:45, wydarzeniem „Historia bez cenzury”. Na scenie, obok Darka Foksa, zasiądzie Małgorzata Szejnert – wybitna dziennikarka, współzałożycielka „Gazety Wyborczej”, w której przez blisko 15 lat pełniła funkcję szefowej działu reportażu. Wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród, laureatka Nagrody Mediów Publicznych Cogito, opowie m.in. o wydanym w 2013 roku zbiorze „My, właściciele Teksasu. Reportaże z PRL-u”.

Z kolei o godz. 19:00 Monika Rogowska-Stangret zaprosi do rozmowy Angelikę Kuźniak – autorkę opowieści reporterskich „Merlene” i „Papusza”, trzykrotną laureatkę Nagrody Grand Press. Historie poetki Papuszy (Bronisławy Wajs) oraz Marleny Dietrich stanowić będą punkt wyjścia do dzisiejszej rozmowy.

Szczegółowy plan wydarzeń wraz z ich opisami dostępny jest w zakładce PROGRAM. Na wszystkie wydarzenia, odbywające się w ramach festiwalu, wstęp wolny.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z festiwalowych wydarzeń, które dostępne są w zakładce GALERIA, do subskrybowania festiwalowego kanału w serwisie YOUTUBE oraz do śledzenia naszej strony na FACEBOOKU.