POLSKI BEZKSZTAŁT I CAMERA OBSCURA

Artur Szlosarek © fot. Andrzej Pilichowski-Ragno

Za nami weekend bogaty w wydarzenia. W ciągu ostatnich dni festiwalowa publiczność miała okazję uczestniczyć w spotkaniach autorskich, koncercie i panelach dyskusyjnych poświęconych twórczości i życiu Zygmunta Haupta.

W Gorlickim Centrum Kultury aktorskie interpretacje prozy patrona zaprezentowali Jerzy Trela i Sławomir Grzymkowski. To jednak dopiero początek i w ciągu najbliższych dni organizatorzy przygotowali sporo ciekawych i różnorodnych wydarzeń.

Literackie popołudnie rozpoczniemy dziś o godz. 17:45. Podczas spotkania „Polski bezkształt” z Ziemowitem Szczerkiem – dziennikarzem, prozaikiem, laureatem Paszportu Polityki 2013 za książkę „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” – porozmawia Zofia Król. Szczerek w swojej ostatniej książce „Siódemka” funduje czytelnikom „podróż przez polskie jądro ciemności, przez kompleksy i fantazje narodowe, przez wieki historii”. Jakie obserwacje temu towarzyszą, na czym skupiona jest uwaga autora? Tego dowiemy się, odwiedzając dziś Miejską Bibliotekę Publiczną.

Drugim festiwalowym autorem, który spotka się z czytelnikami, będzie Artur Szlosarek – poeta, tłumacz, laureat m.in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich. O liryce Szlosarka mówi się, że to „niespokojna, balansująca między emocjonalnością a chęcią dyskursu poezja, która stawia pytania, nie licząc na łatwość odpowiedzi”. Z autorem zbiorów „Popiół i miód”, „Camera obscura” „List do ściany”, „Pod obcym niebem” i „Ołówek rzeźnika”, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, porozmawia Darek Foks.

Szczegółowy plan wydarzeń wraz z ich opisami dostępny jest w zakładce PROGRAM. Na wszystkie wydarzenia, odbywające się w ramach festiwalu, wstęp wolny.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z festiwalowych wydarzeń, które dostępne są w zakładce GALERIA, do subskrybowania festiwalowego kanału w serwisie YOUTUBE oraz do śledzenia naszej strony na FACEBOOKU.