POETYCKIE AKCENTY

© Bohdan Zadura

W gronie autorów zaproszonych do udziału w 1. edycji Festiwalu im. Zygmunta Haupta, obok znakomitych prozaików i reporterów, mamy także reprezentantów sztuki poetyckiej. To właśnie ich twórczości poświęcony będzie cykl „W medium poezji”, moderowany m.in. przez Darka Foksa.

Odwiedziny Gorlic i Szymbarku to doskonała okazja, by spotkać autorów znanych z kart zbiorów poetyckich, jak również z utworów prozatorskich, o których tym razem opowiedzą Jurij Andruchowycz, Justyna Bargielska, Artur Daniel Liskowacki i Agnieszka Wolny-Hamkało.

Spotkania poświęcone poezji rozpoczniemy 21 września o godz. 19:00 w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej. Do rozmowy Darek Foks zaprosi Artura Szlosarka – poetę i tłumacza, laureata Nagrody Fundacji im. Kościelskich, autora m.in. tomów „Camera obscura”, „Pod obcym niebem” i „Ołówek rzeźnika”.

Kolejnym rozmówcą będzie Bohdan Zadura – poeta, prozaik, tłumacz i redaktor naczelny „Twórczości”. Spotkanie stanowić będzie pretekst do zwrócenia się w stronę nagrodzonej Wrocławską Nagrodą Poetycką Silesius (2011) książki poetyckiej „Nocne życie”, ale także do pochylenia się nad ostatnim zbiorem wierszy autora – „Kropka nad i”. Na to spotkanie zapraszamy 25 września o godz. 16:15 do Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Wydany w bieżącym roku zbiór poetycki „Nice” to jeden z tematów rozmowy, jaką Darek Foks przeprowadzi ostatniego dnia festiwalu z Barbarą Klicką. Na spotkanie z nominowaną do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (2013) poetką i animatorką kultury zapraszamy do Gorlickiego Centrum Kultury 27 września o godz. 17:30.

Na wszystkie wydarzenia, odbywające się w ramach festiwalu, wstęp wolny.

Szczegółowy plan wydarzeń wraz z ich opisami dostępny jest w zakładce PROGRAM. Zachęcamy także do subskrybowania festiwalowego kanału w serwisie YOUTUBE oraz do śledzenia naszej strony na FACEBOOKU.