FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA – DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Krzysztof Varga - Gulasz z turula © czarne.com.pl

Przed nami ostatni dzień pierwszej edycji Festiwalu im. Zygmunta Haupta. Przez dziewięć dni w Gorlicach i Szymbarku gościliśmy znakomitych pisarzy, poetów, reporterów, literaturoznawców oraz aktorów i muzyków.

Dziś zapraszamy do Gorlickiego Centrum Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej na ostatnie wydarzenia. Mamy jednocześnie nadzieję, że za rok o tej porze spotkamy się ponownie.

Rozpoczniemy od wydarzenia „Wiele pomysłów na powieść”. O godz. 15:00 na scenie Gorlickiego Centrum Kultury pojawi się Krzysztof Varga – laureat Nagrody Fundacji Kultury oraz trzykrotny laureat Literackiej Nagrody Nike za książki „Tequila”, „Nagrobek z lastryko” i „Gulasz z turula”. O pomysłach na powieść oraz ostatnich książkach z autorem porozmawia Andrzej Stasiuk.

Kolejne spotkanie będzie poświęcone twórczości Justyny Bargielskiej – poetki i prozaiczki, mistrzyni małych form literackich. Z autorką – wielokrotnie nominowaną do prestiżowych nagród literackich oraz dwukrotną laureatką Nagrody Literackiej Gdynia – porozmawia Monika Rogowska-Stangret. Rozpoczynamy o godz. 16:15.

„W medium poezji. Spraw strona lewa” to tytuł wydarzenia z udziałem Barbary Klickiej – poetki i animatorki kultury, autorki tomów poetyckich „same, same” oraz „Nice”, przez wiele lat związanej z warszawskimi instytucjami kultury, zarówno publicznymi jak i trzeciego sektora. Rozmowę z autorką poprowadzi Darek Foks. Zapraszamy do Gorlickiego Centrum Kultury o godz. 17:30.

Na ostatnie festiwalowe wydarzenie przeniesiemy się do gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej. O godz. 19:00 rozpoczniemy zamykający „gorlickie święto literatury” panel dyskusyjny „Zygmunt Haupt. Światoogląd”. Gośćmi Darka Foksa będą znawcy literatury i życiorysu patrona – prof. Aleksander Madyda, dr hab. Andrzej Niewiadomski, dr Paweł Panas.

Szczegółowy plan wydarzeń wraz z ich opisami dostępny jest w zakładce PROGRAM. Na wszystkie wydarzenia, odbywające się w ramach festiwalu, wstęp wolny.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z festiwalowych wydarzeń, które dostępne są w zakładce GALERIA, do subskrybowania festiwalowego kanału w serwisie YOUTUBE oraz do śledzenia naszej strony na FACEBOOKU.