TRZY SPOJRZENIA NA POLSKĘ

Lidia Ostałowska - Bolało jeszcze bardziej © czarne.com.pl

Dziś gośćmi festiwalu będą pisarze, którzy główną bohaterką swoich książek uczynili Polskę, jednak każdy z nich przygląda się jej z innej perspektywy.

Rozpoczniemy od spotkania z Lidią Ostałowską – reportażystką, autorką książek „Cygan to Cygan”, „Farby wodne” oraz „Bolało jeszcze bardziej”, w których to czytelnik spotyka bohaterów zmagających się z wszechobecnym brakiem – wrażliwości społecznej, uwagi, perspektyw, w końcu – pieniędzy i możliwości rozwoju. Spotkanie „Ta straszna Polska” rozpocznie się o godz. 16:30, a poprowadzi je Monika Stopczyk.

Kolejnym gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej (godz. 17:45) będzie Weronika Murek – autorka świetnie przyjętego debiutu prozatorskiego „Uprawa roślin południowych metodą Miczurina”. O swoim pisarstwie mówi: „Szczerze mówiąc, nudzi mnie odpisywanie świata, pieczołowite, aptekarskie odwzorowywanie, właściwie obrysowywanie go. Zawsze mnie potwornie ręka swędzi, żeby rzeczywistości dorobić jeden czy drugi lufcik, wypustkę.” Spotkanie z Weroniką Murek poprowadzi Zofia Król.

Ostatni punkt dzisiejszego programu to rozmowa Darka Foksa z Waldemarem Bawołkiem – prozaikiem, autorem m.in. nominowanej w 2014 roku do Nagrody Literackiej Gdynia książki „To co obok”. W ostatniej powieści pisarza otrzymujemy panoramę współczesnej Polski, a losy bohaterów stanowią przyczynek do wielopłaszczyznowej refleksji. Wydarzenie „W Polsce, czyli nigdzie” rozpocznie się o godz. 19:00.

Szczegółowy plan wydarzeń wraz z ich opisami dostępny jest w zakładce PROGRAM. Na wszystkie wydarzenia, odbywające się w ramach festiwalu, wstęp wolny.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z festiwalowych wydarzeń, które dostępne są w zakładce GALERIA, do subskrybowania festiwalowego kanału w serwisie YOUTUBE oraz do śledzenia naszej strony na FACEBOOKU.