WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO

Werdykt konkursu na opowiadanie, który towarzyszy 1. edycji Festiwalu im. Zygmunta Haupta. Jurorzy – Magdalena Budzińska, Darek Foks, Jarosław Klejnocki, Zofia Król – postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.

NAGRODA GŁÓWNA: 5000 zł brutto, publikacja opowiadania w miesięczniku „Twórczość”, a w późniejszym terminie na www festiwalu: BARTOSZ KONSTRAT – „TO WSZYSTKO NA TEN TEMAT”. Laureat zostanie również zaproszony do udziału w  Festiwalu w dniach 18-21 września 2015; koszty zakwaterowania pokryją Organizatorzy.

I WYRÓŻNIENIE: BOGDAN NOWICKI – „WIZERUNKI”.

II WYRÓŻNIENIE: GRZEGORZ TOMICKI – „PUNKT ZERO”.

„Lektura prawie trzystu opowiadań to nie jest normalne zajęcie dla normalnego człowieka, jednak jury złożone z doświadczonych czytelników okazało się jak najbardziej normalne. Przy tej liczbie tekstów istniało duże prawdopodobieństwo, że jurorskie obrady wyznaczone na wczesną godzinę popołudniową zamienią się w wielogodzinną przepychankę, która przeciągnie się do późnych godzin nocnych. Nic z tego. Obrady były nadzwyczaj spokojne. Bez większych problemów udało nam się wybrać trzy najlepsze teksty. „Punkt zero” Grzegorza Tomickiego wyróżniliśmy za bogatą ornamentykę i topograficzny upór, a „Wizerunki” Bogdana Nowickiego za udany stylistyczny ukłon w stronę prozy Zygmunta Haupta. Bartosz Konstrat zwyciężył opowiadaniem „To wszystko na ten temat” dzięki poczuciu humoru, nostalgii, ironii i prawdopodobnie temu zdaniu: ‚Czasami wchodzę do pokoju, w którym jest wiele kobiet, a każda z nich jest moją matką’.” | Darek Foks