FOTOGRAFIA, HUMANISTKA, PRZYRODOZNAWSTWO I I…INNE

Robert Pucek - Pająki pana Roberta © czarne.com.pl

Nie zwalniamy tempa! Przed nami kolejny dzień z literaturą. Na spotkania autorskie zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie cały czas można także oglądać wystawę rysunków „Haupt mniej znany. Rysunki 1933-1975”.

O godz. 17:45 rozpoczniemy spotkanie z pierwszym z dzisiejszych gości, a będzie nim Wojciech Nowicki – pisarz, kurator wystaw fotograficznych, recenzent kulinarny, laureat Nagrody Literackiej Gdynia. W esejach składających się na nagrodzony zbiór „Salki” Nowicki sięga do przeszłości, chcąc wskrzesić wspomnienia po kresowych przodkach. O szczegółach tej niezwykłej podróży, autor opowie Darkowi Foksowi.

„Humanistyka i przyrodoznawstwo” to tytuł spotkania z Robertem Puckiem, z którym porozmawia Zofia Król. Przyczynek do spotkania stanowi wydana w ubiegłym roku książka „Pająki pana Roberta”, stanowiąca zespolenie ze sobą traktatu arachnologiczno-filozoficznego i przyrodniczych spostrzeżeń mieszkańca głuszy. Na spotkanie z Robertem Puckiem i jego pająkami, zapraszamy o godz. 19:00.

Szczegółowy plan wydarzeń wraz z ich opisami dostępny jest w zakładce PROGRAM. Na wszystkie wydarzenia, odbywające się w ramach festiwalu, wstęp wolny.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z festiwalowych wydarzeń, które dostępne są w zakładce GALERIA, do subskrybowania festiwalowego kanału w serwisie YOUTUBE oraz do śledzenia naszej strony na FACEBOOKU.