REPORTAŻ, ESEJ, PROZA, MONODRAM

Sławomir Grzymkowski © fot. Tomasz Ostrowski, Studio Foto-Oto

Przed nami drugi dzień Festiwalu im. Zygmunta Haupta. Na wszystkie zaplanowane na dziś wydarzenia zapraszamy do Gorlickiego Centrum Kultury, gdzie czytelnicy będą mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach autorskich oraz obejrzeć monodram oparty na tekstach Haupta i o Haupcie.

Pierwszy z festiwalową publicznością spotka się Michał Olszewski – redaktor naczelny krakowskiej „Gazety Wyborczej”, autor książek „Zapiski na biletach” i „Najlepsze buty na świecie”. Wydarzenie „Z Polski do Polski” zaplanowano na godz. 16:15, a poprowadzi je Darek Foks. Kolejnym autorem, który odwiedzi dziś GCK będzie Krzysztof Środa – pisarz, tłumacz i historyk filozofii. Spotkanie z laureatem Nagrody Literackiej Gdynia rozpocznie się o 17:30. Cykl sobotnich wydarzeń z udziałem festiwalowych pisarzy zamknie rozmowa Jarosława Klejnockiego z wrocławską poetką, pisarką i publicystką – Agnieszką Wolny-Hamkało. Punktem wyjścia do dyskusji będzie wydana w 2013 roku powieść „Zaćmienie”. Zapraszamy o godz. 18:45.

Z kolei punkt 20:00 rozpocznie się monodram „Niezapamiętanie” w wykonaniu Sławomira Grzymkowskiego. Reżyser, Antoni Ferency, przygotował spektakl bazujący na prozie Haupta, ale także na tekstach, które inni napisali o patronie festiwalu. Monodram ma stanowić próbę zbliżenia się nie tyle do twórczości, co do samej osoby autora.

Na wszystkie wydarzenia, odbywające się w ramach festiwalu, wstęp wolny.

Szczegółowy plan wydarzeń wraz z ich opisami dostępny jest w zakładce PROGRAM. Zachęcamy także do subskrybowania festiwalowego kanału w serwisie YOUTUBE oraz do śledzenia naszej strony na FACEBOOKU.